Hattulan Askel 2021 -kampanja haastaa kaikki keräämään askeleita!
TEAM HATTULA haastaa sinut keräämään virtuaalisen joukkueen Hattulan Askel -kampanjaan!
Kokoa 1- 30 hengen joukkue, jonka kesken keräätte yhteisiä askeleita. Mukaan voi tulla milloin vain, mutta osallistuminen vaatii ilmoittautumisen (lomake alla). Kampanja on käynnissä ke 10.3 - la 10.4. Joukkuejäsentä kohti eniten askeleita kerännyt joukkue PALKITAAN TEAM HATTULA PIPOIN!
Askeleiden keräämiseen tarvitset jonkinlaisen aktiivisuusmittarin, askelmittarin tai askeleita mittaavan älypuhelin sovelluksen. Mikäli mittaria ei löydy, mutta haluat mukaan niin 1h reipasta liikkumista esimerkiksi kotijumpan tai ulkoilun muodossa lasketaan 10 000 askeleeksi.
Askeleita voit kerätä kotona, pihalla tai vaikka metsässä. Sairaana ei tule urheilla ja liikkumisessa tulee noudattaa voimassaolevia viranomaismääräyksiä.
Kampanjan aikana tulee noudattaa kulloinkin voimassa olevia suosituksia (ryhmän maksimikoko ja turvavälit)!
Kotijumppia varten monet liikuntakeskukset ovat avanneet etätuntinsa kaikkien käyttöön.
Vapaasti ovat saatavilla ainakin:
Ikäinstituutin jumppavideoita 👉 https://www.youtube.com/playlist?list=PLSGkbeFujqqHZT7pHktH6-eEGxTbGs0J7
Neuvokas perhe vinkkejä lapsiperheille 👉 https://neuvokasperhe.fi/liikkuminen/perheliikunta-kotona/
Hattulan Askel -kampanjaan ilmoittautuneille joukkueille tulee sähköpostitse linkki tulosten ilmoittamista varten.
ILMOITTAUDU MUKAAN TÄSTÄ!